Powierzasz swe dane osobowe różnym firmom? Dowiedz się, czy okazują się bezpieczne

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Ochrona danych personalnych okazuje się bardzo istotnym aspektem. Szczególnie dużo uwagi poświęca się mu w ostatnich latach, kiedy tak dynamicznie rozwinął się internet. Łatwy dostęp do internetu powoduje, że ludzie posiadają jeszcze więcej okazji do upubliczniania swych danych i robią to całkowicie nierozważnie. Nieprzemyślane udostępnianie danych osobowych może owocować bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, toteż trzeba być w tej sprawie świadomym i zachować rozwagę.

Kiedy upubliczniamy swoje personalia?

pieniądze - widok
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Ochrona danych osobowych to pojęcie regulowane przez przepisy ustawy z roku 1997 o ochronie danych osobowych. Choć wspomniana ustawa ma już kilkanaście lat, wciąż dokonywane bywają działania mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa gromadzonych danych osobowych.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie następny artykuł - a tam ciekawa informacja na ten temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy owocnej lektury.

To naprawdę ważne, bowiem w dzisiejszych czasach nasze personalia stają się jeszcze silniej zagrożone. Upubliczniamy je niemal codziennie: przy ewentualności udziału w konkursach oraz losowaniach, rejestrując się w witrynach web a nawet robiąc zakupy online. Bardzo istotne jest, aby mieć świadomość, których szczegółów pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom obcym.

Świadomość bezpieczeństwa danych osobowych to podstawa
Ciężko nam uniknąć w dzisiejszych czasach sytuacji, w jakich trzeba podać swoje dane osobowe. Upubliczniamy je tak naprawdę wypełniając każdy dokument i formularz, uczestnicząc w życiu internetowym czy podpisując umowy o korzystanie z jakichś usług. Istotne jest to, by być świadomym, które informacje można podawać, a których w żadnym razie nie powinno się wpisywać. Trzeba też upewnić się, że osoba, która pobiera od nas dane osobowe, jest do tego rzeczywiście upoważniona. Administrator bezpieczeństwa informacji jest odpowiedzialny za dozór nad egzekwowaniem przepisów oraz środków bezpieczeństwa względem przetwarzania i udostępniania danych osobowych.

To wielka odpowiedzialność!
Bardzo wiele się mawia o potrzebie ochrony personaliów osobowych. Z takimi informacjami muszą zapoznawać się osoby, które zajmują się administrowaniem danymi, jak też są one istotne dla zwykłych obywateli, którzy powinni wiedzieć, które informacje o sobie mogą udostępniać postronnym osobom i przedstawicielom różnych przedsiębiorstw oraz urzędów. Z dokładnymi wiadomościami dotyczącymi ochrony danych można zapoznać się w witrynie sieciowej Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych