Nowoczesne monitory wielkoformatowe zamiast tablicy i projektora

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Coraz częściej zamiast tablic interaktywnych wykorzystuje się monitory wielkoformatowe. Takie monitory z dotykową nakładką mają zbliżoną funkcjonalność, ale są proste w obsłudze, nie wymagają do pracy projektora i zajmują mniej miejsca.

Monitor interaktywny
Author: Ginny
Source: http://www.flickr.com
Monitory wielkoformatowe idealnie sprawdzają się firmach, w szkołach i salach konferencyjnych. Spora część monitorów jest wyposażana we wbudowany system dotykowej obsługi, inne mają możliwość dokupienia dotykowej nakładki. Przewagą dotykowych monitorów wielkoformatowych jest niezwykle prosta obsługa. Tablice interaktywne działają w zestawie z projektorem i laptopem, instalacja sprzętu wymaga zatem czasu i sporo miejsca. Natomiast przykładowo monitor Samsung ME75B 75 cali, do którego oferowana jest dotykowa nakładka, ma grubość jedynie 50 mm.

Nierzadko do takich urządzeń dołączane są specjalne rysiki, a ponadto monitory mogą posidać zintegrowany odtwarzać multimedialny. Odpowiednia jasność monitora sprawia, że obraz jest widoczny nawet w niezaciemnionych salach, z czym mają kłopot standardowe projektory. Monitory wielkoformatowe zapewniają lepszą jakość bez zakłóceń i zniekształceń geometrycznych. Ich ważną zaletą jest to, iż nie wymagają częstej kalibracji (w przypadku zwykłych projektorów, nawet niewielkie przesunięcie powoduje nieprecyzyjny obraz i często trzeba go ustawiać).

Do rejestrowania dotyku najczęściej stosowana jest podczerwień, działająca inaczej aniżeli technologia pojemnościowa stosowana w tabletach i smartfonach. Dotyk wykrywany jest przez czujniki podczerwieni w oparciu o przeciętą wązkę światła.

Chcesz poznać kolejne bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która na pewno posiada ważne dane!

Zatem o jakości pracy monitora decyduje nie sama powłoka ekranu, ale liczba oraz rozmieszczenie czujników, które zazwyczaj znajdują się przy ramce ekranu. Co jest z tym związane, znaczna większość monitorów wielkoformatowych działa bez względu na to, czy używamy palca, czy rysika. Trzeba także zaznaczyć, iż w przeciwieństwie do zestawu interaktywnego z projektorem, monitory wielkoformatowe nie wymagają konserwacji.

Dzisiaj niełatwo jest znaleźć istotnie niebanalny serwis. Jeżeli masz analogiczny kłopot, to zalecam ten portal. Są tam zamieszczone emocjonujące wiadomości.

Z kolei w przypadku projektorów konieczne jest czyszczenie jak również po pewnym czasie wymiana lampy.