Projektory bez klasycznych lamp użytkują niebieski laser – w jaki sposób to działa?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Bezgłośne, ekologiczne a przy tym poręczne, wręcz mobilne – takie są projektory, jakie miast lampy wykorzystują diody LED jak też laser. Wyjaśniamy jak to działa. Rzutniki multimedialne są osiągalne od wielu lat. Wyewoluowały z aparatów nazywanych rzutnikami, epidiaskopami, rzutnikami slajdów. Od chwili, kiedy tylko udało się blask mocnych lamp przepuścić przez ekrany LCD, a w następnej kolejności rzutować na mikrolusterka w systemie DLP minęły już 3 dziesięciolecia.

Projektor
Author: Indalo PR
Source: Indalo PR
Lampy zmieniały się na tyle, iż zyskiwały coraz to większą moc przy zmniejszeniu rozmiarów. Co więcej, tworzono coraz w wyższym stopniu energooszczędne ich odmiany. Niestety nie udało się skonstruować wydzielających na tyle mało energii cieplnej modułów, które można byłoby chłodzić pasywnie – wszystkie konstrukcje posiadają cichsze czy głośniejsze wentylatory. Do tego trzeba było skorzystać z systemów chroniących wnętrza rzutników przed pyłem, jaki zakłócał pracę wentylatorów, lecz osadzając się na elementach toru świetlnego, wywoływał pojawianie się zanieczyszczeń widocznych na ekranie. Paru wytwórców, chcąc poprawić parametry układów użytkujących diody LED, wykoncypowało projektor laserowy, jaki jest w stanie zapewnić właściwą jasność. Napotkali oni jednak na duży kłopot, albowiem żeby uzyskać obraz o poprawnym nasyceniu barwami, powinniśmy zagwarantować jednakową dawkę światła niebieskiego, czerwonego oraz zielonego. Zanim zdecydujesz się na nabycie nowiuteńkiego rzutnika sprawdź projektory LED ranking.

Wytwórcy przez ostatnie lata głowili się nad tym, jakim sposobem otrzymać układy lampowe, które nie wymagałyby używania rtęci oraz innych szkodliwych substancji, a również były w wyższym stopniu energooszczędne. Wszystko to, ażeby sprostać wyczekiwaniom użytkowników, którzy są coraz w wyższym stopniu nastawieni na ekologię. Dopiero od paru lat, gdy pojawiły się pierwsze diody LED o wysokiej jasności, stosowane są coraz szerzej w rozlicznych urządzeniach. Dzięki tym diodom można było stworzyć projektory przenośne, które mogą być zasilane akumulatorami. Przeznaczone dla nich niewielkie ogniwa są w stanie zapewnić do trzech godzin nieprzerwanej pracy. A wszystko to dzięki energooszczędnym źródłom światła stosującym diody ledowe i niewymagającym schładzania.

Kolejna witryna, która ma informacje na poniższy temat pozwoli Ci podwoić znajomość rzeczy. To istotne, więc idź tutaj Opony do wózków widłowych i wyczytaj sporo wątków.

Mankamentem tych sprzętów jest znikoma jasność – średnio 200 ANSI lumenów, co wymaga pełnego zaciemnienia albo małej odległości od ekranu by móc uzyskać obraz o akceptowalnej jakości.