Elementarne wiadomości o domofonach, czyli parę porad o tym, jak kupić taki sprzęt dla siebie.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Jednym z najważniejszych sprzętów, jakie wykorzystuje się w mieszkaniach i domach są domofony. Najprostsze wersje kosztują już od kilkudziesięciu złotych, i jest to bardzo rozsądna kwota jak za wygodę, którą oferuje domofon. Podstawową funkcją domofonów jest komunikowanie się między środkiem obiektu a drzwiami lub bramą wejściową. Dzięki temu jest możliwe sprawdzenie, kto będzie przychodził w gości, a poza tym zdalne otwarcie drzwi wejściowych lub bramy. Tradycyjny domofon złożony jest z dwóch głównych elementów.


Schody
Author: Devin Lieberman
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy z nich to kaseta bramowa, montowana w bramie lub drzwiach wejściowych. Jest ona wyposażona w mikrofon, głośniki i przycisk do dzwonienia. W przypadku domofonów w domach jednorodzinnych jest to najczęściej jeden przycisk.

Czy przeczytane tu informacje okazały się atrakcyjne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://www.centrumwygody.pl/akcesoria/szczotki), która także z pewnością okaże się nęcąca.

W budownictwie wielorodzinnym czy biurowcach domofony będą miały możliwość wybrania lokalu z którym będzie się chciało skontaktować. Starsze wersje miały dla każdego z numerów odpowiedni przycisk. W nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystuje się wybieranie cyfrowe, po prostu wybiera się za pomocą klawiatury właściwy numer i domofon będzie się łączył z odpowiednim mieszkaniem - .

Drugim elementem układu domofonowego jest słuchawka, umieszczona wewnątrz lokalu.

Opublikowane w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę książka obiektu budowlanego wrocław, na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Ona również posiada głośnik i mikrofon, ale nie ma przycisku do wyboru, a układ zwalniania zamka. Pozwala on na zdalne otwarcie wejściowych drzwi albo bramy, dzięki czemu nie trzeba wychodzić aby wpuścić gościa. Domofony są produkowane w różnych wersjach i odmianach. Proste modele są produkowane w wersji analogowej, i takie urządzenia bardzo dobrze się sprawdzają w pojedynczych domach.


budynek energooszczędny Libeskind Villa
Author: RHEINZINK Polska Sp. z o.o.
Source: www.rheinzink.pl
W blokach mieszkalnych i biurach znacznie praktyczniejsze będą wersje cyfrowe, które pozwalają na prosty wybór numeru, pod jaki będzie się dzwonić. Coraz bardziej popularne stają się również videodomofony, są one dodatkowo wyposażone w wyświetlacz i kamerę, które umożliwiają widzenie tego, co się dzieje przy wejściu. Domofony oferowane są przez wiele firm, coraz większym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się domofony renomowanej firmy - .
słuchawkaprzyciskWybór