Co będzie potrzebne do tego, żeby utworzyć swój serwis w internetowej sieci.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Internet jest coraz powszechniejszy w naszym życiu i wykorzystywany jest w coraz większej liczbie dziedzin. Już w chwili obecnej ocenia się, że spory procent całościowego handlu jest realizowany właśnie w internecie, ponieważ jest to po prostu wygodne i tanie. Bardzo często można też za pomocą internetowych serwisów zamawiać najróżniejsze usługi, zapisywać się w przychodni czy kupować bilety do kina.

Strona internetowa na laptopie
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Możliwości jeśli chodzi o strony internetowe jest naprawdę sporo. Można wykonać stronę statyczną, w jakiej każda z podstron zostanie oddzielnie zaprojektowana, takie rozwiązanie nie jest drogie, lecz jednocześnie rodzi sporo problemów przy późniejszych modyfikacjach. Niezwykle popularne są też różnego rodzaju systemy CMS, do jakich można podpiąć swój szablon graficzny i bardzo prosto stworzyć nawet mocno zaawansowany serwis. Jeżeli ktoś będzie się decydował na własnoręczne tworzenie stron internetowych (w tej witrynie uzyskasz odpowiedź), to powinien się nauczyć przynajmniej postaw języka HTML, w jakim ustala się wszystko, co powinno być na stronie wyświetlone.

usługi - internetowa strona
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Domeny nie są kupowane a jedynie dzierżawione, z tego też powodu trzeba je co roku odnawiać. Jednak nie są to jakieś wielkie koszty, gdyż w zależności od firmy cena za przedłużenie wynosić będzie w okolicach stu złotych. Lecz samo posiadanie adresu nie umożliwi jeszcze wyświetlania strony, bo należy jej treść gdzieś fizycznie umieścić. Do tego będzie służył hosting stron (więcej interesujących informacji znajdziesz pod tym linkiem), czyli specjalne miejsce na serwerze widocznym w sieci.

Jeśli podoba Ci się omawiany tekst, kliknij ten odnośnik - bez dwóch zdań też warto zobaczyć tutaj (https://www.webtec.pl/) jeszcze jeden dający do myślenia materiał!

Taki hosting łączy się z domeną, a po wgraniu na niego plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, którzy ją będą odwiedzać.

Na koniec powinno się przypilnować tego, żeby na stronie coś ciekawego się znajdowało. Aktualnie nawet nie posiadając żadnej wiedzy o programowaniu da się zrobić i opublikować w sieci interesującą stronę.