Co to jest system VoIP? Czy w naszym kraju jest on czymś powszechnym? Jakie posiada plusy?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Obecne możliwości pod względem technologii pozwalają na skorzystanie z różnych interesujących rozwiązań. Sporo zmieniło się, gdy chodzi przykładowo o wykonywanie rozmów telefonicznych. Jednym z tego typu przykładów jest VoIP. Czym to jest? Jakie posiada plusy?

systemy voip
Source: http://www.flickr.com
VoIP to skrót od voice over internet protocole. Za jego sprawą można przy pomocy łączy internetowych możemy prowadzić rozmowy. To możliwe także gdy mowa o oddzielnych sieciach, jakie wykorzystują protokół IP. systemy voip mają wiele zalet, jeśli porównamy je do standardowej telefonii. Kiedy podejmujemy decyzję o korzystaniu z takiego systemu, to tak naprawdę możemy być niezależni od różnego rodzaju operatorów mających w ofercie usługi telefoniczne. To z pewnością też jest związane z dużą prywatnością, gdy chodzi o przeprowadzanie rozmów. To także tańsza opcja, za jaką nie trzeba w dodatkowy sposób płacić w ramach dostępności internetu, chyba iż chodzi o rozmowy zagraniczne. Mamy też bardzo duży zasięg oraz nie musimy się zajmować na przykład roamingiem.

Tradycyjne przewody telefoniczne potrzebują odpowiedniej infrastruktury, która nie jest potrzebna, kiedy chodzi o centrale telefoniczne voip. W przypadku tego typu usług wysyłanie przykładowo obrazu już nie jest czymś niemożliwym. Połączenie tych dwóch spraw daje poziom rozmów, o których dawniej mogliśmy tylko pomarzyć. Natomiast na pewno, by korzystać z tego typu usług należy mieć dobrej jakości połączenie z internetem. Z tego względu trzeba mieć tego świadomość nim na tego typu usługi będziemy chcieli się decydować. Poza tym, jeżeli chcemy korzystać z tego typu możliwości, to osoba z jaką chcemy się skontaktować również musi mieć odpowiedni aparat. Dlatego nie ze wszystkimi się w taki sposób połączymy.

Mimo różnych ograniczeń takich jak przykładowo zniekształcanie mowy przy słabym sygnale, lub przemysłowe czytniki rfid też w przypadku spraw bezpieczeństwa, wiele osób w Polsce korzysta z takiego systemu. Jest on tak popularny jak przykładowo w Stanach Zjednoczonych. Na pewno ta popularność będzie prowadziła do tego, iż system taki będzie stale ulepszany, a prace nad nim wciąż będą prowadzone. Dlatego możemy się spodziewać rozwijania się VoIP na przyszłość, gdyż faktycznie system taki jest bardzo obiecujący.