Maksymalna jakość przy minimalizacji kosztów, czyli jak wybrać drukarkę

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Pytaniem, na które powinniśmy sobie na samym początku odpowiedzieć, jest pytanie: Co to właściwie jest „dobra drukarka”? Czym musi się ona odznaczać, aby zasłużyć na to miano? Otóż dobrą drukarką jest ta, która przy jak najniższych kosztach zakupu i eksploatacji, daje nam maksymalną jakość druku.


drukarka
Author: Waag Society
Source: http://www.flickr.com
W tej chwili na rynku ogólnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania wykorzystuje tusz barwnikowy lub pigmentowy (strona sklepu), przez wystrzeliwanie maleńkich kropel środka barwiącego przez mikroskopijne dysze wykonane w głowicy przechodzącej nad papierem.

Jej plusami są niższe koszty nabycia zarówno drukarki jak i wkładów atramentowych, natomiast minusami: mała wydajność barwników i gorsza jakość wydruku, w porównaniu do drukarki laserowej. Drukarka laserowa do druku wykorzystuje, jak nietrudno zgadnąć, laser. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na papierze cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane oraz mniejsze, odpowiednio zabarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się niezwykle dobrą jakością druku, który pod wpływem wody nie rozmazuje się (w odróżnieniu od druku atramentowego), niestety koszt jej kupna oraz zakupu akcesoriów jest większy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, za to musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych - www.

tusze
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Co w takim razie zrobić, by ograniczyć koszty? Na rynku, zwłaszcza rynku internetowym, możemy znaleźć wiele sklepów, w których mamy możliwość kupić tanie taśmy do drukarek i faksów. Zwykle są to zamienniki, ale czasem możemy znaleźć też oryginały w dobrych cenach.


Jedyne, co musimy wiedzieć zanim przystąpimy do poszukiwań, to na jakim tuszu/tonerze pracuje nasza drukarka. W następnej kolejności wchodzimy na konkretny sklep internetowy bądź po prostu wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i w parę minut otrzymujemy mnóstwo interesujących możliwości. To , którą drukarkę wybierzemy, jest już naszą indywidualną decyzją. Należy przemyśleć, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak duże koszty jesteśmy w stanie ponieść. Na pewno większą swobodę i wygodę użytkowania daje nowocześniejsza drukarka laserowa, natomiast jeśli chcemy drukować przede wszystkim dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.
laserzakuppapierkoszty