O czym powinniśmy pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
W momencie, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, powinniśmy być świadomi, iż czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć tę decyzję i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wyjaśnienie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywa istota stworzenie. Każdy powinien mieć poczucie obowiązku wobec nowego lokatora oraz dbać o to, by miał on jak najlepsze warunki.

York
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Są pewne sprawy które należy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest kluczowe, jest oczywiście wybór odpowiedniej rasy. Jeżeli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia mieszkanie na tak ograniczonym metrażu będzie niezwykle niewygodne, to i my sami możemy sobie nie dać rady w opiece nad nim. Zdecydowanie lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila o mniejszych rozmiarach, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeżeli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości zwierzęcia. Musimy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeżeli np. mamy przepiękny ogród i nie chcemy, aby został zniszczony, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do nadmiernego kopania dołków.

Przydatny tekst? Jeżeli tak sądzisz, sprawdź dodatkowe materiały na rozpatrywany temat - bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (http://operakameralna.pl/event/tango-with-bond-2/).

Dodatkowo oczywiście obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. W zależności od ich wieku trzeba rozważyć psy łagodne i łatwo nawiązujące kontakt z maluchami, nie stwarzające dla nich żadnego niebezpieczeństwa.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa chcemy wziąć do domu,powinniśmy wyposażyć się w niezbędny asortyment. Przede wszystkim, musimy przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Oczywiście legowisko dla szczeniaka może być małe, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa. W przypadku tego typu ras zdecydowanie musimy mieć na uwadze, że kiedyś będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl. Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, zwłaszcza dużych ras, będą wymagały obszerniejszych pojemników. Oczywiście warto pamiętać o akcesoriach takich jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one szczególnie użyteczne nie tylko na spacerach, lecz również przykładowo w przypadku wizyty weterynarza.

Jeśli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na powitanie w domu nowego mieszkańca – psa. Rzecz jasna nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero realna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega pielęgnacja zwierzęcia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!