Czemu malutkie nadajniki nazywane beaconami rewolucjonizują dzisiejszy marketing.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Nasz świat otacza bardzo gęsta sieć najróżniejszych elektronicznych sprzętów, jakie mogą się ze sobą komunikować. W większości domów, mieszkań i biur znajdują się bezprzewodowe sieci, praktycznie każdy używa obecnie smartfona, a co rusz się pojawiają kolejne nowości.

firma - akt
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie coraz głośniej się mówi o niedużych nadajnikach, zwanych również beaconami. Tak naprawdę są one złożone jedynie z dwóch elementów, to znaczy wydajnej baterii i nadajnika typu bluetooth. Jednak to wystarczy całkowicie, żeby zacząć rewolucję na rynku reklamowym, co zresztą zaczyna się dziać. Beacony cieszą się dużą popularnością, a możliwości ich wykorzystania są bardzo duże. Mogą się one kontaktować ze znalezionymi w najbliższym otoczeniu smartfonami, przez co ich użytkownicy mogą dostać różnego rodzaju informacje. I w tym właśnie tkwi bardzo duża siła beaconów, bowiem tymi informacjami są najróżniejsze rzeczy. Przykładowo można wyświetlić dokładny opis miejsca, w którym ktoś przebywa, zaproszenie do skorzystania z promocji czy nawet pomóc w poruszaniu się po pomieszczeniu.

firma - zbliżenie
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
panorama - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Widać więc, że te maleńkie urządzenia dają już teraz naprawdę dużo możliwości, a różnych pomysłów na ich możliwości wykorzystania przybywa.

Chcesz sprawdzić, co inny autor wspomina o rozpatrywanym w naszym artykule zagadnieniu? Ten wpis z witryny (https://ratkor.com/) wyjaśni Twoje zagwozdki.

Ich ogromnym plusem jest to, że nie trzeba o nich pamiętać, bo po znalezieniu urządzenia same się łączą i rozpoczynają wyświetlanie informacji. Oczywiście beacon do wykonania swojej akcji potrzebował będzie, żeby na smartfonie użytkownika zainstalowana była niezbędna aplikacja. Zapobiega się w ten sposób atakowaniu każdej osoby, która pojawiłaby się w zasięgu.

Uważasz, że ten materiał jest pomocny? Jeżeli tak, to poznaj poza tym ten wiarygodny serwis - on też zwróci Twoją uwagę.

Jeśli jednak ktoś zainstaluje ją, jednocześnie wyrażając zamiar korzystania z usługi, to jeśli tylko się znajdzie w zasięgu tych miniaturowych nadajników, to automatycznie otrzyma odpowiednie informacje.

Obecnie całkiem sporo firm zaczyna korzystać z takiej technologii, szczególnie że wydatki nie są bardzo duże. Urządzenia kosztują około kilkunastu dolarów, a do tego dochodzi jeszcze ich konfiguracja oraz przygotowanie niezbędnej aplikacji.