Czemu malutkie nadajniki nazywane beaconami rewolucjonizują dzisiejszy marketing.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Nasz świat otacza bardzo gęsta sieć najróżniejszych elektronicznych sprzętów, jakie mogą się ze sobą komunikować. W większości domów, mieszkań i biur znajdują się bezprzewodowe sieci, praktycznie każdy używa obecnie smartfona, a co rusz się pojawiają kolejne nowości.

firma - akt
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie coraz głośniej się mówi o niedużych nadajnikach, zwanych również beaconami. Tak naprawdę są one złożone jedynie z dwóch elementów, to znaczy wydajnej baterii i nadajnika typu bluetooth.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju branżowe posty? Zatem kliknij tutaj breloki reklamowe i czytaj nasze nowe teksty na ten temat. Czekamy na Twoją ocenę.

Jednak to wystarczy całkowicie, żeby zacząć rewolucję na rynku reklamowym, co zresztą zaczyna się dziać. Beacony cieszą się dużą popularnością, a możliwości ich wykorzystania są bardzo duże. Mogą się one kontaktować ze znalezionymi w najbliższym otoczeniu smartfonami, przez co ich użytkownicy mogą dostać różnego rodzaju informacje. I w tym właśnie tkwi bardzo duża siła beaconów, bowiem tymi informacjami są najróżniejsze rzeczy. Przykładowo można wyświetlić dokładny opis miejsca, w którym ktoś przebywa, zaproszenie do skorzystania z promocji czy nawet pomóc w poruszaniu się po pomieszczeniu.

firma - zbliżenie
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
panorama - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com
Widać więc, że te maleńkie urządzenia dają już teraz naprawdę dużo możliwości, a różnych pomysłów na ich możliwości wykorzystania przybywa. Ich ogromnym plusem jest to, że nie trzeba o nich pamiętać, bo po znalezieniu urządzenia same się łączą i rozpoczynają wyświetlanie informacji. Oczywiście beacon do wykonania swojej akcji potrzebował będzie, żeby na smartfonie użytkownika zainstalowana była niezbędna aplikacja. Zapobiega się w ten sposób atakowaniu każdej osoby, która pojawiłaby się w zasięgu. Jeśli jednak ktoś zainstaluje ją, jednocześnie wyrażając zamiar korzystania z usługi, to jeśli tylko się znajdzie w zasięgu tych miniaturowych nadajników, to automatycznie otrzyma odpowiednie informacje.

Obecnie całkiem sporo firm zaczyna korzystać z takiej technologii, szczególnie że wydatki nie są bardzo duże. Urządzenia kosztują około kilkunastu dolarów, a do tego dochodzi jeszcze ich konfiguracja oraz przygotowanie niezbędnej aplikacji.