Technologia na miarę XXI stulecia - rzecz o praktycznym wykorzystaniu interaktywnych urządzeń w wybranych dziedzinach życia

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Technologie interaktywne stają się obecnie dość popularne. Jeśli mówimy o nowoczesnych maszynach wykorzystujących taką technologię, to może niekiedy twierdzimy, że są one używane w specjalistycznych ośrodkach, np. naukowych bądź uniwersyteckich pracowniach. Tymczasem jeśli gruntownie się zastanowić, to dosyć szybko okaże się, że tak naprawdę korzystamy z nich właściwie codziennie.

dane - malunek
Author: Joshua Mayer
Source: http://www.flickr.com
dane - wizerunek
Author: Gage Skidmore
Source: http://www.flickr.com
Z telefonów z dotykowym wyświetlaczem korzystamy już kilka ładnych lat. I chociaż reprezentanci starszego pokolenia mają spore kłopoty z obsługą takich urządzeń, to nastolatkowie marzą dokładnie o takim modelu. Tymczasem ekrany interaktywne, które przecież przypominają nam wyświetlacze telefonów, można często spotkać w państwowych placówkach. W urzędach interesanci mogą dzięki nim bez trudu zapoznać się z kluczowymi informacjami dotyczącymi pracy konkretnego wydziału oraz sposobami załatwiania formalności.

Nie wahaj się dłużej - kliknij tu - zobaczysz tam uwagi z www (http://www.happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html) odnoszące się do tej kwestii, one też z pewnością niezwykle Cię zaciekawią.

Dodatkowo takie ekrany zamawiają także i muzea - monolog przewodnika nie jest oczywiście zastępowany przez rewelacyjne prezentacje, lecz bywa ich znakomitym uzupełnieniem. Najnowsze ekrany interaktywne mogą zostać użyte jako forma reklamy produktów - kupujący może dokładnie zapoznać się z propozycją sklepu nawet wówczas, kiedy ekspedient doradza innym.

Prawdą pozostaje stwierdzenie, że zdążyliśmy się w pewnym sensie przyzwyczaić do intuicyjnej obsługi ekranów, o jakich była rzecz w poprzednim akapicie. Tymczasem projektanci tego typu urządzeń jak dotąd nie przestają nas wprawiać w zdumienie. Najtrafniejszym dowodem na prawdziwość postawionej tezy jest np. kompleksowa oferta producentów, a wśród dostępnych urządzeń jest również interaktywna podłoga. To narzędzie multimedialne fantastycznie sprawdziłoby się w czasie lekcji matematyki albo francuskiego w szkole gimnazjalnej, a także na dalszych etapach edukacji. Jednakże póki co w dużej mierze znajduje zastosowanie w szeroko rozumianej reklamie. Interaktywna podłoga zapewne przydałaby się też spółkom biorącym udział w ogólnopolskich albo międzynarodowych targach, chociaż producenci podają mnóstwo innych zastosowań wytwarzanych przez siebie urządzeń.

Przyszłość wydaje się należeć do prekursorskich rozwiązań. Natomiast technologie interaktywne z pewnością się do takich wliczają, a poza tym podczas użytkowania danych urządzeń można się doskonale bawić.