Czy łatwo jest stworzyć swój warsztat samochodowy? Czego potrzebujemy w tym celu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Warsztat samochodowy łatwiej prowadzić korzystając z dostępu do współczesnych technologii. Oprogramowanie dobrane do rodzaju prowadzonej działalności, nie tylko udogodni pracę, ale zagwarantuje bezpieczeństwo zebranych danych.

rzut - samochód
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Do prowadzenia własnego warsztatu nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Tu problemem będzie wyposażenie, które do najtańszych nie należy. Dobry warsztat ma bowiem dość szeroki zakres usług, co natomiast wymaga wielu specjalistycznych narzędzi. Podnośniki, zestawy kluczy, sprzęt do regulacji, prasa hydrauliczna to jedynie nieliczne. Prócz tego dochodzi jeszcze terminal mobilny sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzeba komputera oraz dobry program dla warsztatu (ta strona). Natomiast zanim zrobimy długą listę potrzebnych rzeczy do kupienia trzeba wybrać odpowiednie miejsce i lokal na tego typu usługi.

Warsztat samochodowy
Author: uniquelycat (Cathy) Smith
Source: http://www.flickr.com
Program dla warsztatu poza ewidencjonowaniem bazy klientów i wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy także do wystawiania rachunków. Jest niezwykle pomocny, gdyż przy jego pomocy można analizować historię napraw, wrócić do opisu wcześniejszych usterek i na podstawie zgromadzonych informacji zaplanować działania naprawcze.

Powinien on spełniać wymogi BHP tak jak te odnośnie wentylacji, bezpiecznej antypoślizgowej nawierzchni albo też dobrego oświetlenia. Trzeba pamiętać także, że takie prace mogą czasami generować sporo hałas, dlatego istotne aby lokal znajdował się w miarę daleko od mieszkańców mogących skarżyć się na hałas. Jak widać gdy chcemy prowadzić taką działalność musimy zatroszczyć się o sporo rzeczy. Warto zatem zanim przystąpimy do tego poukładać sobie wszystkie informacje i zapisać rzeczy, które musimy załatwić na samym początku. Z pewnością pomoże nam to w jakiś sposób poukładać sobie wszystkie kwestie w głowie.

Następną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu są wszelkiego rodzaju lewarki, podnośniki, które gwarantują pracę w spodnich częściach samochodu.

Jeśli opisywany temat jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakie zagadnienia posiada rekomendowana strona (https://www.lontex.pl/) - zapewne materiały tam zamieszczone są równie zajmujące.

Konstrukcje te nabywa i montuje się raz na parę lat, jeśli wykonane są odpowiednio, to posłużą nam istotnie bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje kompletny zakres prac przeprowadzanych w sklepie albo punkcie serwisowym. Za jego pomocą można m.in. wystawić fakturę bądź zlecenie, przeglądnąć historię napraw danego auta, sprawdzić cenę części lub usługi, zająć termin na naprawę bądź przegląd.