Bateryjka zasilająca nośne pecety - to znaczy jak troszczyć się o notebooka.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Czy wyobrażacie sobie życie obecnie bez laptopa? Absolutnie nie! Komputer jest tak podstawowym elementem zaopatrzenia domowego jak na przykład pralka, lub lodówka. Znaczące jest jednak stosowna pielęgnacja nawet omawianego laptopa, by posłużył nam przez dłuższy okres czasu.

Laptop - bateria
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Ten tekst jest zadedykowany baterii, która zasila te kompy i zezwala, by mieć je ze sobą w każdej dopuszczalnej sytuacji i dodatkowo miejscu, w którym aktualnie jest nam przydatny. Notebook, który funkcjonuje dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo, lub zobacz też oczyszczacz bateria sony, na początku wytrzymywał będzie 3 godziny, aczkolwiek po zwykle dwóch latach używania nie więcej niż 1 godzinę. Wielokrotnie zdarza się, że bateria zaprzestaje w ogóle działać tzn. wyłącza się w krótkim czasie po rozłączeniu od niej zasilania. W takowej oto sytuacji nasz przenośny notebook staje się składanym komputerem, którego miejsce najczęściej bywa na biurku. Protekcjami starzenia się baterii jest w szczególności czas, którego nie potrafimy powstrzymać, bo to naturalny proces działający na objętość akumulatora. Kolejnym elementem jest temperatura. Optymalnymi warunkami funkcjonowania akumulatora jest 20 - 25 stopni, im w większym stopniu ciepło znajduje się w powietrzu tym prędzej skracana jest objętość akumulatora. Ciekawostką jest fakt, iż gdy laptop nagrzeje się do 60 szczebli po trzech miesiącach użytkowania wydajność akumulatora jest w stanie spaść nieraz o połowę. Ostatnim atrybutem dla tak znaczących elementów jak bateria sony, bateria lenovo jest ilość ładowań. Akumulatory uregulowane są najczęściej na 300 -400 cyklów ładowań. Możemy przypuszczać, że po tym czasie zdolność produkcyjna komputera opadnie o połowę. Aby zatrzymać to starzenie się powinno się podobnie do przyczyn: wykonywać pracę w prawidłowiej temperaturze, nie doprowadzać do ocieplenia się sprzętu, a jeśli do niego dojdzie to aktywnie go chłodzić. Kolejnym jest unikanie notorycznego doładowywania baterii albo pracy na ciągle podłączonym do ładowania laptopie. W następstwie tego należy minimum raz w tygodniu, w zależności od używania rozładować baterię do samego końca.

Chcąc na długo weselić się z wymarzonego, przenośnego notebooka wypada o niego troszczyć się. Jednym z artykułów do tego pomocnym jest plastikowa podkładka, która polepsza cyrkulację powietrza w obudowie. Redukuje ona temperaturę jak również wydłuża żywotność akumulatora.