Co brać pod uwagę wybierając oświetlenie do domu?

Pomimo, że o tym jak przedstawia się wystrój wnętrza w głównej mierze decydują meble i właściwie do nich dopasowane dodatki, nie mniej ważne jest oświetlenie. Co brać pod uwagę rozważając montaż żarówek czy też świetlówek LED?

Taśma ledowa
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Kolor oświetlenia
Zdarza się, że urządzone z największą dbałością o każdy detal wnętrze okazuje się niestety mało interesujące. I choć staramy się ozdobić je przeróżnymi dekoracjami czy dodatkami, takie działanie nie przynosi pożądanych efektów. Mogłoby się wydawać, że to kwestia niewłaściwie dobranych mebli, niewielu obrazów czy kwiatów, albo chaosu w zestawieniu mebli. Tymczasem bardzo często winne jest niewłaściwie dobrane oświetlenie. Jedne żarówki dają zimne światło, co ma przełożenie na nasz odbiór danego wnętrza. Pokój wydaje się wtedy mało przytulny i na ogół nie zachęca do spędzenia w nim wolnego czasu. Zwłaszcza spore znaczenie ma to w sypialni albo w pokoju dziecinnym. Żarówka gwarantująca nieco bardziej żółte bądź pomarańczowe oświetlenie jak najbardziej sprawi, że każde pomieszczenie w naszym domu uzyska nowe oblicze i będziemy chcieli w nim spędzić wspólnie wieczór z rodziną.

Oświetlenie LED
Poza odcieniem światła padającego z żarówki tak samo ważne jest odpowiednie jego natężenie. Zbyt słabe oświetlenie będzie męczące dla ludzi przebywających w tego typu wnętrzu, a nazbyt intensywne może także wywoływać wrażenie, że dane wnętrza są mało przytulne. Rozwiązaniem mogą być profile aluminiowe led oraz oprawy do taśm led, które można zainstalować w dowolnie wybranym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala osiągnąć ciekawy efekt i zapewnia oświetlenie poszczególnych fragmentów pomieszczenia. Profile aluminiowe LED doskonale sprawdzą się w sufitach podwieszanych i niewątpliwie będą przyciągać uwagę jeśli chodzi o ten element wystroju.

Rzecz jasna za ich pomocą można również podświetlić blat kuchni, podłogę – wtedy wymagane są oprawy do taśm LED – czy nawet krawędź mebli. Możliwości pod tym względem jest w istocie mnóstwo. Bezproblemowy montaż oraz możliwość zainstalowania tego rodzaju oświetlenia w różnych miejscach to kolejne zalety tego typu rozwiązania.