Praca na słuchawce – przydatna praca, zwłaszcza jeśli rozpoczynamy karierę zawodową

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Najważniejszym wyposażeniem centrów infolinii są oczywiście różnego rodzaju telefoniczne centrale ip-pbx

telefon - fotografia
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Obecnie jednym z bardziej popularnych obszarów zatrudnienia wielu ludzi – i to w różnym wieku, czy z różnym doświadczeniem – są między innymi infolinie. Najwięcej tego typu centrów mieści się na obszarach, w jakich występują względnie niewielkie płace dla pracowników, ponieważ nie ulega wątpliwości, że stawka godzinowa za pracę na popularnej „słuchawce” nie jest wysoka, nawet, jeśli w tym przypadku mowa o połączeniach wychodzących, a więc dotyczących w dużej mierze sprzedaży produktów i usług.

Podstawowym wyposażeniem tego rodzaju centrów są rzecz jasna rozmaitego typu telefoniczne centrale ip-pbx, które w praktyce umożliwiają realizowanie tego typu pracy, pozwalając na ciągły kontakt z klientem.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij na nasz link (www.kwit.com.pl/sprzet-i-oprogramowanie/), w tamtym miejscu z pewnością odnajdziesz jeszcze więcej danych na problem, który Cię zaciekawił.

Taka centrala telefoniczna voip jest przygotowana w taki sposób, aby pracownik mógł w każdym czasie zrealizować bez problemów rozmowę z klientem: podgłośnić rozmowę, wyciszyć się, czy przełączyć klienta do innego działu. Centrala telefoniczna jest więc podstawowym narzędziem pracy jeśli o to chodzi, dlatego ważne jest, żeby funkcjonowała sprawnie i nie szwankowała, bez względu na to w jakie miejsca usiłujemy się dodzwonić.

Podstawą w takiej pracy są jednak rzecz jasna w szczególności ludzie, którzy lubią pracę z pośrednią obsługą klienta za pomocą telefonu. Taka praca ma wiele zalet, szczególnie, jeśli ktoś nie lubi bezpośredniej obsługi, kiedy trzeba z klientem prowadzić rozmowę twarzą w twarz i łatwiej w takim wypadku o zdradzenie swoich emocji. Rozmawiając z udziałem telefonu możemy skoncentrować się na samym przekazie, na tym jak zaoferować dane produkty, czy usługi, aby faktycznie zachęcić rozmówcę po drugiej stronie słuchawki. Jest to nierzadko duża sztuka, zwłaszcza, kiedy w zanadrzu mamy do zaproponowania w praktyce niewiele.

Praca tego rodzaju to przydatne rozwiązanie na starcie naszej kariery zawodowej. Uczy bowiem kontaktu z klientem, opanowywania najróżniejszych emocji, które nie powinny mieć miejsca podczas tego typu relacji, uczy sztuki sprzedaży i prezentowania różnych ofert. To wszystko przyda nam się na innych stanowiskach, które będziemy chcieli podjąć, stąd też warto wziąć pod uwagę zatrudnienie w takiej firmie (zobacz więcej).