Nie pamiętasz hasła? Dowiedz się jak w prosty sposób je przywrócić

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Żyjemy w erze sieci www, komputerów oraz komórek. Najprawdopodobniej każdy przyzna, iż nie wyobraża sobie życia bez tych dóbr przez dłuższy okres czasu. Nie ulega wątpliwości, iż na wczasach, w prace czy w szkole nie mamy całodobowego dostępu do internetu, jednakże pierwszą kwestią po powrocie do mieszkania jest sprawdzenie wiadomości, korespondencji oraz portali społecznościowych.

powiększenie - komputer
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com
Należałoby zastanowić się, jak złamać hasło, kiedy go zapomnimy. Jednym ze sposobów na niszczenie haseł jest atak słownikowy. Poniektóre programy, jakie służą do łamania haseł, robią oczywiście na bazie słowników, to znaczy listy słów, jakie mogą mieścić się w programie lub Necie. Chcąc złamać hasło, pożądane byłoby wypróbować przeróżne kombinacje znaków i cyfr, które odpowiadają konkretnym pojęciom czy nazwom.

Jeżeli atak słownikowy nie zapewnia przewidywanych rezultatów, możemy wypróbować atak siłowy. Atak siłowy polega na rozróżnianiu rozmaitych kombinacji znaków. Nie jest to łatwe, chociaż prędzej czy też później zdołamy zgadnąć hasło. Jeżeli dalej nie wiemy, jak złamać hasło, zdołamy skorzystać z programów do łamania haseł, które opierają się na wielu różnych algorytmach - polecam.

Tego rodzaju programy bez trudności odszukamy w Internecie. Informacje na temat łamania haseł możemy odkryć też na forach internetowych oraz stronach poświęconych temu tematowi. W poniektórych programach zapisane poprzez użytkownika hasła wyświetlają się w formie gwiazdek. Jeżeli zapomnimy takiego hasła, jego odzyskanie nie spowoduje nam większych problemów, gdyż możemy je odzyskać za pomocą Asterisk Key. Powinniśmy wyłącznie zainstalować ten program, uruchomić oraz przywołać aplikację, której hasła zapomnieliśmy i kliknąć przycisk Recover jaki mieści się w programie. W ten sposób możemy odebrać hasła w witrynie internetowej bądź oknie dialogowym. Innym fortelem na łamanie hasła jest przechwytywanie na żywo. Poniektóre aplikacje rejestrują uderzenia klawiszy w komputerze, dzięki czemu możliwe jest złamanie wszelkiego hasła(czytaj dalej).

Jeśli chodzi o sytuację w stylu zapomniałem hasła windows 7 (znacznie więcej odnajdziesz na tej stronie) nie poleca prób samodzielnego pokonania trudności. Mogłoby to bowiem doprowadzić do silnego uszkodzenia głównego dysku, a nawet do skasowania wszystkich danych znajdujących się na komputerze. Z tego też powodu wszyscy profesjonalni serwisanci zdecydowanie odradzają stosowanie dostępnych w Internecie aplikacji do łamania zabezpieczeń. Usługi fachowych komputerowych serwisów w tej dziedzinie w ogóle nie należą do kosztownych. Z tej właśnie przyczyny dobrze jest skorzystać z ich pomocy, uwzględniając to, że końcowy efekt będzie korzystniejszy dla naszego komputera.

Nie zapominaj o tym, iż internet i telewizja TVK - (internet wrocław) to skarbnica wiedzy, jednak musimy umieć go właściwie używać. W innym przypadku możemy mieć poważne kłopoty, które nie tak prosto będzie rozwiązać. Warto też zwracać uwagę na hasła, które wykorzystujemy i podczas ich ustawiania sugerować się rozsądkiem. Zbyt skomplikowane hasło może doskonale zabezpieczyć komputer przed hackerem, ale równocześnie być źródłem poważnych problemów, jeśli je zapomnimy. Może warto więc zapisać hasło w jakimś zabezpieczonym miejscu i trzymać je tam na wszelki wypadek?