Zła bateria może istotnie uszkodzić telefon, lepiej zatem dobrze się rozejrzeć przed nabyciem tego akcesorium

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Laptop bez baterii nie będzie działał, o tym wie każdy. Dobrze działająca bateria to pewność poprawnie funkcjonującego sprzętu. Wyłącznie dzięki niej jesteśmy w stanie pracować na urządzeniu w dowolnym miejscu

Identycznie jest w wypadku innych produktów np. notebooków. By posiadać gwarancję jakości, kupujmy produkty dedykowane, więc do notebooka Acer odpowiednia będzie oryginalna bateria acer. Jeżeli zdecydujemy się na nabycie tańszego odpowiednika, to nadzwyczaj często wychodzi, iż wytwórca nie podaje zgodnych z prawdą informacji na temat czasu działania akumulatora. Bywa i tak, iż kupiona bateria pracuje nawet o jedną drugą krócej niż powinna. W wypadku notebooków funkcjonuje ta sama reguła, co w wypadku smartfonów lub aparatów. Do produktu Acer bezwzględnie najodpowiedniejsza będzie markowa bateria acer, a nie produkty firmy Asus czy Lenovo. Jedynie to da nam gwarancję niezawodności.

Laptop - bateria
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Ten tekst jest zadedykowany baterii, która zasila te kompy i zezwala, by posiadać je ze sobą w każdej dopuszczalnej sytuacji i dodatkowo miejscu, w którym w tej chwili jest nam przydatny. Laptop, który działa dzięki zasilaniu bateryjnym np. bateria lenovo, lub bateria sony (pomocne wskazówki), najpierw wytrzymywał będzie 3 godziny, aczkolwiek po zwykle dwóch latach używania nie więcej niż 1 godzinę. Często zdarza się, iż bateria ustaje w ogóle funkcjonować tzn. wyłącza się w krótkim czasie po rozłączeniu od niej zasilania. W takiej oto sytuacji nasz przenośny komputer przenośny staje się składanym kompem, którego miejsce z reguły bywa na biurku.

Protekcjami starzenia się baterii jest zasadniczo czas, którego nie potrafimy udaremniać, bo to normalny proces działający na pojemność akumulatora. Innym czynnikiem jest temperatura. Maksymalnymi warunkami funkcjonowania akumulatora jest 20 - 25 stopni, im w wyższym stopniu ciepło znajduje się w powietrzu tym szybciej skracana jest objętość akumulatora. Nowinką jest fakt, iż gdy laptop nagrzeje się do 60 szczebli po trzech miesiącach użytkowania wydajność akumulatora jest w stanie spaść nawet o połowę. Ostatnim atrybutem dla tak istotnych elementów jak bateria sony, bateria (http://www.akumulator24.com.pl/akcesoria.html) lenovo jest ilość ładowań. Akumulatory uregulowane są zazwyczaj na 300 -400 cyklów ładowań. Możemy przypuszczać, że po tym czasie zdolność produkcyjna komputera opadnie o połowę. Aby powstrzymać to starzenie się trzeba analogicznie do przyczyn: wykonywać pracę w prawidłowiej temperaturze, nie doprowadzać do przegrzania się urządzenia, a kiedy do niego dojdzie to sprawnie go chłodzić. Następnym jest unikanie stałego doładowywania baterii albo pracy na wciąż podłączonym do ładowania komputerze. Dlatego należy minimum raz w tygodniu, w zależności od wykorzystywania rozładować baterię całkowicie.

technologia - odbitka
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie baterie a także akumulatory mają swoją określoną żywotność. Jeżeli mowa o tych z laptopów, np. bateria asus, to powinny być funkcjonalne przez ok. 2-3 lata. Kalkuluje się to na cykle – więc będzie to mniej więcej 500 cykli. To normalne, że z czasem maleje sprawność ogniw umieszczonych w baterii. Z każdym cyklem czas pracy się skraca, aż do momentu, gdy ciągłe podpinanie ładowarki do baterii staje się potzrbne. To znacznie utrudnia korzystanie z laptopa w każdym miejscu, bo trzeba szukać elektrycznego gniazdka. W ten sposób z urządzenia przenośnego powstaje tak naprawdę urządzenie stacjonarne, a to mija się z celem. Każda bateria, bez znaczenia, czy jest nią bateria toshiba (w najnowszym wpisie) czy inna znana firma, musi być dobrze dopasowana do urządzenia.

Jak znaleźć dobry odpowiednik starego akumulatora? Należy wziąć pod uwagę oryginalne oznakowanie baterii. Jego znajomość znacznie ułatwi wybór dobrego odpowiednika. Rozpoznanie modelu baterii pierwotnej to pierwszy krok do dobrego zakupu nowej. Żeby go znaleźć, trzeba wysunąć baterię z laptopa i zerknąć na naklejkę. Widnieją tam: kraj produkcji, symbole ostrzegawcze oraz kod, oryginalny dla każdego producenta. Na przykład, bateria Asus posiada kod o początku AXX-, z kolei bateria Toshiba: PAXXXX-.

Znajomość kodu to jednak nie wszystko. Pamiętać trzeba także o właściwym doborze napięcia. Przeważnie są to napięcia o wartości 10.8V lub 14.4V. Licz się z tym, że laptop nie zadziała, jeśli zdecydujesz się na akumulator o niższym albo wyższym napięciu aniżeli normalnie.
Ostatnie kryterium wyboru nowej baterii to pojemność, opisywana w jednostce mAh albo Wh. Im wyższa ich wartość, tym więcej laptop może funkcjonować bez ładowania.
Chcąc na długo weselić się z wymarzonego, przenośnego notebooka wypada o niego troszczyć się. Jednym z rzeczy do tego przydatnym jest plastikowa podkładka, która modyfikuje wymianę powietrza w obudowie. Redukuje ona temperaturę i wydłuża żywotność akumulatora.