Jak postęp w nowoczesnych technologiach wpłynął na rozwój zaawansowanych nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Postęp technologiczny przynosi coraz to nowocześniejsze rozwiązania, jeżeli będzie chodzić o komunikację na większe odległości. Całkiem niedawno jeszcze dało się tylko rozmawiać z innymi osobami, dzisiaj je można zobaczyć na ekranie komputera, a niewykluczone, że za kilka lat oglądać się będzie wszystko w trójwymiarze.

biznes - obrazeczek
Author: Łukasz Miśkiewicz
Source: http://www.flickr.com
Z takich możliwości cieszą się zwykli ludzie, lecz coraz chętniej również je wykorzystuje biznes, dla jakiego takie nowinki to zwiększenie możliwości na prowadzenie swoich interesów i równocześnie ograniczenie kosztów. Na przykład w oba te zagadnienia bardzo dobrze wpisuje się video conferencing, jaki wykorzystywany jest coraz częściej stosowany przez różne firmy. Jego ogromnym plusem będzie to, że można organizować różnego rodzaju konferencje lub spotkania z ludźmi z różnych stron świata, bez przymusu ściągania ich do jednego miejsca. Technologie umożliwiające realizację takich videokonferencji rozwijają się w błyskawicznym tempie i dają coraz to nowe możliwości. Jeszcze do niedawna standardem było jedynie przekazywanie obrazu i głosu. Obecnie pojawiają się coraz częściej w ofercie najróżniejsze narzędzia umożliwiające zdalną pracę nad jakimś projektem ludzi znajdujących się w nieraz bardzo odległych lokalizacjach.

Jeszcze krok dalej idzie teleobecność, pozwalająca na sprawienie wrażenia, że dana osoba przebywająca w jednym miejscu w rzeczywistości będzie widziana, jakby była całkowicie gdzie indziej. Coraz częściej technikę tę wykorzystuje się przy organizacji videokonferencji, aby zagwarantować warunki tak przybliżone jak się da do spotkania (sale konferencyjne Wrocław) w rzeczywistości.

Duży obraz o doskonałej jakości oraz czysty, wyraźny dźwięk to podstawowe narzędzia stosowane w tej technice. Takie rozwiązania coraz częściej stosuje się też w wielu innych dziedzinach, przykładowo podczas nauczania na odległość, zdalnych medycznych zabiegach czy też w przypadkach, gdy czyjaś obecność mogłaby się wiązać z niebezpieczeństwem. Przez to, że kompleksowe przygotowanie takich systemów będzie wymagać zastosowania wielu zaawansowanych rozwiązań, to ich koszt może być dość duży.