Czemu videokonferencje cały czas zyskują na popularności, krótka prezentacja ich możliwości.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Postęp technologiczny daje coraz to nowe rozwiązania, jeśli będzie chodzić o komunikację na większe odległości. Jeszcze do niedawna można było tylko z innymi osobami rozmawiać, obecnie je można zobaczyć na ekranie monitora, a niewykluczone, że za parę lat oglądać się będzie wszystko w trójwymiarze.

firma - stykówka
Author: Solamente Itan
Source: http://www.flickr.com
Tu również dość szybko pojawiła się możliwość przesyłania głosu w formie cyfrowej, a od kiedy dostępne są łącza o dużej przepustowości, to również i obrazu. Bardzo szybko te nowinki techniczne zaczęły być wykorzystywane przez biznes, każda możliwość ograniczenia kosztów czy czasu potrzebnego na realizację jakiś projektów jest mile widziana. W sprzedaży zaczęły się pojawiać pierwsze narzędzia do tworzenia videokonferencji, i rynek bardzo pozytywnie je przyjął. Zamiast wysyłać pracowników w dalekie podróże służbowe wystarczyło włączyć komputer lub laptop, uruchomić odpowiednie oprogramowanie i już można było rozmawiać z ze współpracownikami czy klientami nawet z innego kraju. Zalety takich narzędzi są tak duże, że coraz chętniej się je wykorzystuje, co z kolei napędza ich intensywny rozwój - zobacz koniecznie.

Technologia idzie z rozwojem, co chwila nowe rzeczy wynajdywane są w sprawie udogodnienia egzystowania ludziom. Bardzo cenne jest to, że przez takie systemy jak teleobecność ((link do wpisu)) da się tak samo cieszyć się widokiem krewnych w czasie odległego wyjazdu, jak też również kształtować się , choćby przez zobaczenie czegoś, czego nie moglibyśmy zobaczyć bez takiej technologii.

Współcześnie oferowane systemy telepresence dają dużo większe możliwości, niż narzędzia sprzed okresu paru lat. W pierwszej kolejności dają naprawdę dużą jakość komunikacji, w tej chwili więcej ograniczeń daje nie używany sprzęt, a przepustowość łączy. Lecz dynamiczny postęp również w tym obszarze powoduje, że coraz częściej i to przeszkodą już nie będzie. Kolejna rzecz to dynamiczny rozwój różnych narzędzi do zespołowej pracy, dzięki którym nie tylko będzie możliwość rozmawiania, lecz również zaawansowanej pracy nad jakimś projektem. Zresztą widać coraz bardziej, że zmiany idą właśnie w kierunku możliwości wspólnej pracy z różnych lokalizacji, i coraz większa ilość rozwiązań pozwala na tego typu rzeczy.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu nadal masz jakiekolwiek pytania, to zobacz oprócz tego to ważne opracowanie (http://www.maszyny-jantech.pl/ogumienie-przemyslowe/) - są tam analogiczne materiały.

Rzecz jasna w niejednym przypadku zwykła videokonferencja, oparta o darmowe niekiedy oprogramowanie w zupełności powinna wystarczyć.

Ta technologia jest nieoceniona w trakcie wszelkiego rodzaju negocjacji w biznesie, gdy bardzo ważne jest przejrzenie rozmówcy – to, że rozmawiamy z nim niemalże tak, jakby był tuż obok, pozwala odczytanie jego prawdziwych intencji.