Jakiego typu system jest lepszy dla naszego komputera? Windows 7, a może Windows 10?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
W naszym kraju na pewno najpopularniejszy jest Windows 7, lecz to się zmienia, a to za sprawą wersji z numerem 10. Duża liczba osób więc planuje przesiąść się na Windows 10, lecz czy to właściwy pomysł?

Następnie, dość identycznie nazywający się system, co oznacza Windows 8.1 nie zdobył zbyt wielu zwolenników, więc większość pozostała przy starej, dobrej siódemce. Windows 7 tak naprawdę góruje nad pozostałymi systemami z rodziny firmy Microsoft. Weźmy wersję XP, jest daleko w tyle. Dlaczego tak jest? To jest po prostu dobry system, nie ma kłopotu z takimi prostymi problemami takimi jak zapomniałem hasła windows 7, oraz bardziej poważnymi awariami. Z innymi systemami bywało różnoraki, więc użytkownicy wolą nie mieszać. Czy warto zmieniać 7 na 10? To zależy.

komputer bez hasła
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
W ”siódemce” duże znaczenie odgrywają wymagania sprzętowe. Znacząca ilość wiekowych komputerów funkcjonuje na tym starym systemie, użytkownicy natomiast obawiają się, że nowy system może przeszkadzać w nie za bardzo płynnym działaniu komputera.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Cieszymy się. Pewnie zechcesz również przeglądnąć inne ciekawe wiadomości? Musisz jedynie kliknąć na łącze do wpisu i voila.

Chociaż hasło użytkownika windows nie ulegnie zmianie, to odmienić się może jednakowoż o wiele więcej. W tym sensie nie ma się czego obawiać, ponieważ wystarczy procesor, który pracuje z wydajnością 1,0 GHZ pamięci RAM, przestrzeni wolnej - 16 GB, właściwa będzie karta graficzna która obsługuje DirectX 9 wraz ze sterownikiem WDDM. Jeżeli chodzi o wygląd to ”dziesiątka” prezentuje się piękniej, lecz to w sumie nie dziwi, gdyż w zasadzie odświeżenie jest korzystne. W siódemce musimy po prostu wpisać nazwę aplikacji do pola wyszukiwania menu Start, dzięki czemu bez trudności ją włączymy enterem. Identycznie jest w Windows 10.

Istnieje jednak mała różnica, gdyż wszystkie kolejne zapytania są wykonywane przez Cortanę, co znaczy asystentkę wirtualną Microsoftu. Na jednym, ale i drugim systemie jesteśmy w stanie instalować dowolną przeglądarkę, chociaż od wielu lat taką domyślną jest Internet Explorer. W ”dziesiątce” to się odmieniło, ponieważ pojawia się całkowicie nowa przeglądarka (zobacz pozycjonowanie long tail) która nazywa się Spartan. Ma wiele możliwości, których nie ma Internet Explorer. Oferuje on o wiele więcej, a ponadto działa na pozostałych urządzeniach. Jak widzimy więc, nie ma co się obawiać Windows 10.