Ekrany interaktywne: co to jest i do czego może być obecnie używane?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/aceelectronics.org/includes/menu.inc).
Rynek ekranów wizyjnych rozwija się niezwykle szybko. Już jakiś czas temu pojawiły się na nim urządzenia, o których jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy przeczytać jedynie w powieściach science fiction. Technologia LED umożliwiła pojawienie się ekranów wizyjnych, których znaczącym elementem jest matryca zbudowana z diod LED. Na rynku obecne są więc telebimy, które użytkowane są przede wszystkim w celach reklamowych.

Przed reklamodawcami pojawiły się zupełnie nowe możliwości, jakie zapewnia mobilny telebim. Dostępny mobilny telebim tym różni się od tradycyjnego telebimu, że umieszczany jest na samochodach. Dzięki temu może on dotrzeć w zasadzie w dowolnie wybrane miejsce. Są one oferowane w różnej wielkości ekranów, zasilane są bez względu na to, czy silnik pojazdu jest włączony, czy też nie. Kolejną zaletą tego typu telebimów jest wbudowane nagłośnienie. Za sprawą tego mogą emitować więc nie tylko obraz, ale także dźwięk. Ekrany tego typu telebimów mogą mieć najróżniejszą wielkość, zaczynając od takich w rozmiarze cztery metry kwadratowe, jak też kilka razy od nich większe. Reklamy mogą być emitowane na mobilnych telebimach także w czasie poruszania się pojazdów, na których je zamontowano.

komputery - portret
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Pojawienie się wyświetlaczy ciekłokrystalicznych to natomiast nowa jakość ,jeśli chodzi o monitory. Ekrany interaktywne reagują na dotyk identycznie jak tablety oraz popularne komórki wyposażone w ekran dotykowy. Ekrany interaktywne stosowane są zazwyczaj w nowoczesnych telewizorach LCD. Na ekranie telewizora , który ma ekran interaktywny możemy nie tylko oglądać programy emitowane przez telewizję.

Dzięki specjalnemu rysikowi możemy również wykorzystać telewizor jako znajdującą się pod ręką tablicę, czyli na ekranie telewizora można bez obaw pisać lub rysować. Tego rodzaju telewizory bardzo szybko znalazły ogromne grono zwolenników. Komfort użytkowania tych nowoczesnych telewizorów jest naprawdę wysoki, do tego mają one niezwykle przystępną cenę. Raczej jednak nie sprawdzą się w pomieszczeniach o niewielkich metrażu: standardowa wielkość ekranu to w ich przypadku 50 cali.

Taka tematyka jest dla niektórych osób nieco dyskusyjna. Jeżeli chcesz poznać inne zdania na studiowane tutaj zagadnienie, to poznaj więcej opinii na ten temat (https://happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html).

A ich producenci przymierzają się do produkcji telewizorów z jeszcze większymi monitorami.